Światowy Dzień Jakości

Już wkrótce Światowy Dzień Jakości – 8 listopad 2018r.

Szanowni Państwo,

już wkrótce będziemy mieć okazję obchodzić Światowy Dzień Jakości, który w tym roku przypada na 8 listopada. Data ta nie jest przypadkowa, ponieważ dzień ten corocznie jest obchodzony w drugi czwartek listopada. Po raz pierwszy święto to wprowadzono w 1989 roku dzięki inicjatywie trzech organizacji ds. jakości, czyli: Amerykańskiemu Stowarzyszeniu ds. Jakości, Europejskiej Organizacji Jakości oraz Unii Japońskich Naukowców i Inżynierów.

Dlaczego warto obchodzić Światowy Dzień Jakości?

Każdy z nas stale marzy o wysokim poziomie jakości we wszystkich sferach swego życia. Chcemy korzystać z dobrych jakościowo produktów, niezawodnych urządzeń, maszyn, samochodów oraz z usług, które w pełni sprostają naszym oczekiwaniom. Liczymy na profesjonalną obsługę w bankach, sklepach i innych instytucjach, z którymi mamy styczność.

Coraz częściej jesteśmy świadomi, że jakość to nie tylko parametry danego wyrobu, ale przede wszystkim poziom zadowolenia (stopień spełnienia oczekiwań) z jego nabycia, korzystania, obsługi itp. Wpływa na to nie tylko rodzaj materiału z jakiego wykonano wyrób, ale także terminowość dostawy, sposób obsługa podczas zakupu, komunikacja, bądź procesy reklamacyjne. Wymienione determinanty to tylko przykłady, które mogą wpływać na naszą ocenę jakości.

W związku z powyższym zachęcamy Państwa, aby Światowy Dzień Jakości stał się powodem do tego by choć przez jeden dzień, a jeśli będziemy wytrwali być może na stałe, wykonywać swoje zawodowe obowiązki lepiej, staranniej i efektywniej. Postarajmy się w tej dzień szczegółowo zaplanować swoją pracę, lepiej ją zorganizować, więc i świadczyć usługi, bądź wytwarzać wyroby o wyższym poziomie jakości. Pamiętajmy, że choć wielu z nas jest bardzo dobrymi lub najlepszymi ekspertami w branży to zawsze istnieje pole do doskonalenia i możliwości poprawy, które będą mieć przełożenie na postrzeganie poziomu jakości odbiorców/konsumentów oraz wizerunku firmy.

W związku z powyższym życzymy Państwu powodzenia i wytrwałości w dążeniu do celu w zbliżającym się Światowym Dniu Jakości, tj. 8 listopada 2018r.